»Več let smo delali različne študije raziskav materialov, predvsem kako vplivajo različni dejavniki na staranje betonov. Preučevali smo, kakšne betone moramo uporabiti, kakšne agregate, kakšne materiale, da bo silos čim dlje opravljal funkcijo, ki smo mu jo pripisali. To je zadrževanje teh odpadkov v samem silosu.«
»Če naj se javnost izreče o gradnji nove jedrske elektrarne, potem je ta javnost upravičena do jasnega odgovora: kdaj bo država ta problem rešila, kako, kakšna finančna sredstva bodo potrebna in kdo bo to financiral.«
»Do zdaj še nikjer v svetu niso rešili vprašanja sprejemljivosti visoko radioaktivnih odpadkov.«
»V letu 2017 smo vložili vlogo za pridobitev okoljevarstvenega soglasja, nismo ga še pridobili, pripravljala se je dokumentacija. Začeli smo sicer v tem času s čezmejno presojo vplivov na okolje, počasi približuje h koncu.«
»Največ radioaktivnih odpadkov bo prišlo iz jedrske elektrarne v Krškem. To bodo zgolj odpadki z nizko in srednjo stopnjo radioaktivnosti. Gre za odpadke, ki nastanejo med vsakodnevnim obratovanjem.«
»Resne količine radioaktivnega materiala so bile odkrite v vozilu.«
»Skladiščenje radioaktivnih in drugih nevarnih odpadkov ob reki Uni, kjer je zaščiteno območje ob meji med Bosno in Hercegovino in Hrvaško, je popolnoma nesprejemljivo. To med prebivalci vzbuja strah.«
»Naš velik interes je, da se končno začne z izgradnjo trajnega odlagališča in da je zgrajeno do leta 2025.«
»Jaz sama sem jih 6-7 naredila letos, iz različnih materialov. Vsako leto nastanejo kakšne nove.«
»Marsikaj, tudi eksplozivnih sredstev smo veliko našli in videli. Prinesli pa smo različen odpadni material, steklenice, kozarce, koše, klopi, kolesa.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju